Wsparcie

„A z Was, kto byłby chętny złożyć dzisiaj dar dla Pana?” (1 Krn 29,5)

Mając na sercu Uwielbienie Boga na wzór Uwielbienia w przybytku Dawida, nam również wybrzmiewa to pytanie (1Krn 29,5). Pragniemy wraz z modlitwą, strażą nocną i postem, oddać Panu z tego czym nam wpierw pobłogosławił. Wszystko co mamy pochodzi od Niego i do Niego należy. Bóg w ten sposób ćwiczy nas w hojności i kształtuje nasze serca na obraz i podobieństwo swojego.

DZIESIĘCINA

„Przy każdym darze twarz twoją rozpogodź i z weselem poświęć dziesięcinę! Pan jest tym który odpłaca i siedemkroć razy więcej odda tobie”
(Syr 35,8.10)

Wspólnota Poznanie Jezusa jest miejscem oddawania Bogu chwały i realizowania Jego planów. Podejmując tą odpowiedzialność, każdy z nas przekazuje na jej działalność „dziesiątą część” czyli 10 % swoich miesięcznych dochodów. Jest to dla nas olbrzymi przywilej. Wierzymy, że poprzez dziesięcinę, Pan zdejmuje z nas nadmierną troskę o finanse i jako dobry Ojciec zaopatruje we wszystko czego nam trzeba. Bóg widzi nasze starania i odpłaca nam ponad miarę. Doświadczenie Bożej hojności pozwala nam jeszcze głębiej poznawać Serce Stwórcy.

TROSKA

„Trzeba stale się trudzić, by wspierać słabych, pamiętając o nauce Pana Jezusa, który powiedział: «Szczęście polega bardziej na dawaniu niż na braniu»” (Dz 20,35)

Poprzez codzienne działania pragniemy troszczyć się o siebie nawzajem jak również o osoby z różnych środowisk naszego miasta. Posiadamy w swych strukturach Fundację Chrześcijańską „Poznanie Jezusa”, której celem jest wsparcie duchowe, rozwojowe i finansowe. Służymy modlitwą, świadectwem i pomocą. Dbamy o przekazywanie środków materialnych i finansowych na rzecz osób będących w niedostatku i znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych.
56870059_385567522031780_4945731639654219776_n

ⓒ Wspólnota Poznanie Jezusa 2019

top